تیم رباتیک دختران توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از فارس، تیم رباتیک دختران توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب کردند. «محمود رضایی» مسئول خانه رباتیک افغانستان، درباره این موفقیت تیم دختران افغانستان در مسابقات چین گفت: تیم رباتیک دختران توحید با کسب امتیاز مثبت در رقابت‌های جهانی چین، مجوز حضور در مسابقات […]

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از فارس، تیم رباتیک دختران توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب کردند.

«محمود رضایی» مسئول خانه رباتیک افغانستان، درباره این موفقیت تیم دختران افغانستان در مسابقات چین گفت: تیم رباتیک دختران توحید با کسب امتیاز مثبت در رقابت‌های جهانی چین، مجوز حضور در مسابقات بین‌المللی WRO 2019 مجارستان را به دست آورده است.

وی افزود: در این مسابقات ۳۱۹ دانش‌آموز در قالب ۱۱۳ تیم از ۳۰ کشور جهان شرکت داشته‌اند.

رضایی افزود: تیم رباتیک دختران توحید موفق شد مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی چین را کسب کند.

وی گفت: اعضای تیم رباتیک افغانستان متشکل از سه نفر از شاگردان مؤسسه تعلیمی خصوصی توحید بودند که ژینوس بهروزیان، فریور قاضی‌زاده و مهرانه احمدی به سرپرستی مهندس محمدرضا رضایی، مدیر خانه رباتیک افغانستان به این مسابقات اعزام شدند.

رئیس خانه رباتیک افغانستان در ادامه تصریح کرد: اگر از دانش‌آموزان افغانستانی حمایت صورت بگیرد می‌توانند در عرصه‌های جهانی بهتر از این بدرخشند.

وی افزود: متاسفانه به خاطر عدم حمایت مالی و کمبود امکانات ما نمی‌توانیم تمام توانایی‌های خود را به نمایش بگذاریم.

رضایی در ادامه اظهار داشت: تمام هزینه‌های اعرام تیم دختران افغانستان توسط خانواده‌های آنان پرداخت شده است که جا دارد از این خانواده‌ها که با این حرکت خود باعث شدند نام افغانستان در عرصه‌های جهانی بدرخشد، تشکر کنم.

رئیس خانه رباتیک افغانستان در پایان افزود: در حال حاضر ما حدود ۱۵ هزار دانش‌آموز را در ولایت‌های هرات، کابل و بلخ تحت آموزش در رشته رباتیک هستند.