بازگشایی راه مواصلاتی دو ولسوالی فاریاب به شهر میمنه

به گزارش خبرگزاری شانا، مقام‌های امنیتی در فاریاب می‌گویند که راه مواصلاتی ولسوالی‌های گرزیوان و بلچراغ این ولایت از یک سال بدین‌سو در کنترل طالبان بود؛ اما پس از راه‌اندازی عملیات نظامی گشوده شده است. عبدالکریم یورش، سخنگوی پلیس فاریاب می‌گوید که این عملیات نظامی از دو  روز بدین‌سو برای بازگشایی راه مواصلاتی ولسوالی‌های گرزیوان، […]

به گزارش خبرگزاری شانا، مقام‌های امنیتی در فاریاب می‌گویند که راه مواصلاتی ولسوالی‌های گرزیوان و بلچراغ این ولایت از یک سال بدین‌سو در کنترل طالبان بود؛ اما پس از راه‌اندازی عملیات نظامی گشوده شده است.

عبدالکریم یورش، سخنگوی پلیس فاریاب می‌گوید که این عملیات نظامی از دو  روز بدین‌سو برای بازگشایی راه مواصلاتی ولسوالی‌های گرزیوان، بلچراغ و بخش‌هایی از ولسوالی پشتونکوت راه‌اندازی شده است.

سخنگوی پلیس می‌گوید که در پی این عملیات روستای خشت پل، طوی‌مست، نذیرآباد، نوآباد و هزارقلعه به کنترل نیروهای امنیتی درآمده است و همچنین ۱۳ طالب کشته و۵ تن دیگر زخمی شده است.

وی می‌گوید که در این عملیات، یک نیروی امنیتی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است؛ اما به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

راه مواصلاتی ولسوالی‌های بلچراغ، گرزیوان و بخش‌هایی از  ولسوالی پشتونکوت در حالی توسط نیروهای‌های امنیتی گشوده شده است که از یک سال بدین‌سو کنترل راه مواصلاتی ولسوالی‌های یادشده به دست طالبان بوده است. آنان در چندین قسمت کمربندهای ایست و بازرسی داشتند.

بصیره مصمم، خبرگزاری شانا، فاریاب

⭕️ما را در تلگرام، تویتر و فیس‌بوک دنبال کنید.
⭕️نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.