انفجار مقابل مقر ارتش افغانستان در کابل

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ وزارت دفاع ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی انفجار انتحاری در ورودی قرارگاه نیروی ویژه ارتش، ۴ سرباز کشته و ۳ سرباز دیگر زخمی شده‌اند. براساس این اطلاعیه، عامل انتحاری سوار بر موتر «مرسدس» مواد انفجاری همراهش را در ورودی قرارگاه نیروی ویژه ارتش […]

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ وزارت دفاع ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی انفجار انتحاری در ورودی قرارگاه نیروی ویژه ارتش، ۴ سرباز کشته و ۳ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

براساس این اطلاعیه، عامل انتحاری سوار بر موتر «مرسدس» مواد انفجاری همراهش را در ورودی قرارگاه نیروی ویژه ارتش افغانستان منفجر کرده است.

این وزارتخانه تاکید کرد که «این‌گونه حملات غیرانسانی و غیراسلامی، فشار کم‌سابقه نیروهای دفاعی و امنیتی را علیه گروه‌های تروریستی در میدان‌های جنگ نشان می‌دهد.»

در همین راستا، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیزاعلام کرد که این انفجار ساعت ۱۲:۵۰ به وقت محلی در منطقه “ریش خور” شهرستان چهارآسیاب کابل، پایتخت این کشور رخ داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و مدعی شد که ۲۰ سرباز نیروهای ویژه ارتش افغانستان در این حمله کشته شده‌اند.