خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

پیدا شدن ۴۱ پناهجوی عمدتاً افغانستانی از یک کامیون یخچال‌دار در یونان

پُلیس یونان روز دوشنبه 41 پناهجو را که بیش‌ترشان شهروندان افغانستان هستند، زنده در یک کامیون یخچال‌دار پیدا کرد.

18

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از یورونیوز؛ به گفته مقام‌های پلیس یونان، یخچال کامیون روشن نبوده و به همین علت افراد حاضر در آن همگی سالم هستند.

کامیون حامل پناهجویان در بزرگ‌راهی در نزدیکی شهر زانتی واقع در شمال یونان در حرکت بود و مأموران پلیس زمانی متوجه حضور این پناهجویان شدند که کامیون را برای کنترل عادی متوقف کرده بودند. راننده این کامیون بازداشت شده و مأموران او را به همراه پناهجویان برای تعیین هویت به نزدیک‌ترین پاسگاه منتقل کرده است.

پناهجویان سالم پیدا شده در یونان قطعاً بسیار خوش‌اقبال‌تر از ۳۹ پناهجویی بودند که جسد آنها روز چهارشنبه یکم عقرب در یک تریلی در نزدیکی لندن کشف شد. ابتدا گفته شده بود پناهجویان قربانی پیدا شده در بریتانیا چینی هستند؛ اما چند روز بعد مشخص شده که آنها همگی تبعه ویتنام بوده‌اند.

پلیس ویتنام روز دوشنبه ۱۳ عقرب اعلام کرد ۸ نفر را در پیوند با مرگ پناهجویان در تریلی مرگ بریتانیا بازداشت کرده است که همگی آنها ویتنامی هستند. به این ترتیب با ۲ نفر دیگری که پیش از این در بریتانیا بازداشت شده بودند، شمار کلی افراد بازداشتی در پیوند با این رویداد فاجعه‌بار به ۱۰ نفر رسید.

کُد خبر:7020

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط