مسکو: از هیچ نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حمایت نکرده‌ایم

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به انتشار اخباری درباره حمایت «مسکو» از مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان بیانیه رسمی صادر کرد. به گزارش شانا به نقل از فارس؛ وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به انتشار برخی اخبار در رسانه‌های مختلف درباره حمایت «مسکو» از «حنیف اتمر» مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان در انتخابات […]

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به انتشار اخباری درباره حمایت «مسکو» از مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان بیانیه رسمی صادر کرد.

به گزارش شانا به نقل از فارس؛ وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به انتشار برخی اخبار در رسانه‌های مختلف درباره حمایت «مسکو» از «حنیف اتمر» مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیانیه رسمی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: رسانه‌ها از حمایت مسکو از اتمر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که قرار است در تاریخ ۲۸ سپتامبر سال جاری برگزار می‌شود، خبر می‌دهند.

حتی پیام‌ها درباره اختصاص ۶۰ میلیون دلار به این مقام دولتی سابق افغانستان منتشر شده است.

نویسندگان چنین اخباری با تکیه به شایعه‌ها و اطلاعات غیرواقعی به انتشار مطالب اقدام می‌کنند.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه روسیه، این‌گونه اطلاعات با هدف ایجاد درگیری بین قدرت‌های مختلف افغانستان با دولت روسیه منتشر می‌شود.

دولت روسیه از نامزدی خاصی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حمایت نکرده و نمی‌کند؛ زیرا این جزو امور داخلی مردم این کشور است.

دولت روسیه بر تحولات افغانستان نظارت می‌کند و امیدوار است تمام پروسه‌ها به برقراری صلح و ثبات در این کشور کمک کند.

این در حالی است که به تازگی در برخی رسانه‌های روس‌زبان مطالبی با تیتر «روسیه در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شکست خورد» منتشر شده است.