طالبان با ۴ عضو «حرکت مردمی صلح‌خواهی» گفتگو خواهند کرد

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از طلوع‌نیوز، اعضای حرکت مردمی صلح‌خواهی پنج‌شنبه‌شب هفته گذشته سفر خود را به سوی بخش‌های زیر نفوذ طالبان آغاز کردند. یک عضو حرکت مردمی صلح‌خواهی امروز دوشنبه گفته است که ۴ عضو این حرکت را طالبان برده‌اند تا درباره مسایل مرتبط با صلح با آنان گفتگو کنند. اعضای این […]

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از طلوع‌نیوز، اعضای حرکت مردمی صلح‌خواهی پنج‌شنبه‌شب هفته گذشته سفر خود را به سوی بخش‌های زیر نفوذ طالبان آغاز کردند.

یک عضو حرکت مردمی صلح‌خواهی امروز دوشنبه گفته است که ۴ عضو این حرکت را طالبان برده‌اند تا درباره مسایل مرتبط با صلح با آنان گفتگو کنند.

اعضای این گروه روز پنج‌شنبه هفته گذشته سفر خود را به سوی بخش‌های زیر نفوذ طالبان آغاز کردند. احتمال می‌رود این دیدار فعالان صلح با طالبان در ولسوالی موسی قلعه رُخ دهد، جایی که از چهار سال به این سو زیر نفوذ طالبان است.

اقبال خیبر، رهبر این حرکت، بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی این حرکت و غلام‌سرور غفاری و حاجی فرهاد عادل، دو عضو دیگر حرکت مردمی صلح‌خواهی، چهار فردی هستند که طالبان آنان را با خود برده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که از این رویداد تاکنون آگاهی ندارد و پس از دریافت اطلاعات آن را با رسانه‌ها در میان خواهد گذاشت.

اعضای این کاروان می‌گویند که قرار است پس از شش روز پیاده‌روی به مرکز موسی قلعه برسند.

ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند یکی از مرکزهای طالبان به شمار می‌رود که از چهار سال بدین‌سو این ولسوالی از سوی طالبان اداره می‌شود.