تلاش برای توزیع کشت زعفران در ولایت سرپل

حکومت افغانستان در تلاش است تا با ارائه تسهیلات بین کشاورزان ولایت سرپل، کشت زعفران را در این ولایت گسترش دهد. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا، وزارت زراعت در ادامه‌ تلاش‌هایش برای گسترش زمینه‌های کشت زعفران در افغانستان، این بار برای ۲۰ تن از دهقانان ولایت سرپل پیاز زعفران توزیع کرد. محمدسلیم […]

حکومت افغانستان در تلاش است تا با ارائه تسهیلات بین کشاورزان ولایت سرپل، کشت زعفران را در این ولایت گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا، وزارت زراعت در ادامه‌ تلاش‌هایش برای گسترش زمینه‌های کشت زعفران در افغانستان، این بار برای ۲۰ تن از دهقانان ولایت سرپل پیاز زعفران توزیع کرد.

محمدسلیم رنجبر، رئیس زراعت ولایت سرپل می‌گوید که در همایش توزیع ۱۰ هزار کیلو پیاز زعفران، عبدالقادر آشنا والی، محمدنور رحمانی، رئیس شورای ولایتی، جمعی از دهقانان علاقه‌مند حضور داشتند. آقای رنجبر گفت که برای هر قطعه ۵۰۰ کیلوگرام پیاز زعفران همراه با بسته‌های زراعتی توزیع شد.

او گفت که قرار است در این ولایت، ۲۰ قطعه‌ معیاری کشت زعفران ساخته شود. به قول رئیس زراعت سرپل، مجموعاً ۱۰ هزار کیلو پیاز زعفران توزیع می‌شود.

رئیس زراعت ولایت سرپل گفت: «هزینه‌ مجموعی پیاز زعفران توزیع شده برای دهقانان این ولایت شامل مرکز ولایت، ولسوالی صیاد، سوزمه‌قلعه و سانچارک، دو میلیون و ۴۸ هزار افغانی است که از بودجه انکشافی وزارت زراعت پرداخت می‌شود.»

آقای رنجبر همچنین افزود: پیازهای توزیع‌شده از کیفیت خوب برخوردارند.

ولایت سرپل بعد از ولایت هرات و فاریاب، با کیفیت‌ترین زعفران افغانستان را تولید می‌کند.