بازداشت «امام ‌زمان قلابی» در هرات

  به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از روزنامه ۸ صبح، مسئولان محلی در ولایت هرات از بازداشت فردی خبر می‌دهند که ادعا می‌کند «امام زمان» است. این شخص ظهر امروز در شهر هرات با حضور نمایند‌گانی از پلیس، امنیت ملی و اداره حج ‌و اوقاف هرات بازداشت شده است. به گفته سید محمد شیرزادی،‌ […]

  به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از روزنامه ۸ صبح، مسئولان محلی در ولایت هرات از بازداشت فردی خبر می‌دهند که ادعا می‌کند «امام زمان» است. این شخص ظهر امروز در شهر هرات با حضور نمایند‌گانی از پلیس، امنیت ملی و اداره حج ‌و اوقاف هرات بازداشت شده است.
به گفته سید محمد شیرزادی،‌ رئیس حج و اوقات ولایت هرات، این شخص با مورچه‌ها صحبت می‌کند و همچین بیماران را نیز شفا می‌دهد.
فریدعلی ولی‌اللهی مشهور به «امام زمان» از خیابان خبرنگار در مرکز شهر هرات بازداشت شده است.
به گفته آقای شیرزادی، زنان زیادی در هرات برای دعا گرفتن به این فرد مراجعه کرده‌اند. رئیس حج و اوقاف هرات تأکید می‌کند که این شخص هنگام حضور نمایند‌گان دولتی از لحاظ ظاهری در وضعیت نامناسبی بوده است به طوری که حتی «تنبان/ شلوار» نیز بر تن نداشته است.
ولی‌اللهی حتی ادعا می‌کند که با درختان و پرندگان نیز سخن می‌گوید.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفته است که این فرد در پی شکایت مردم به ریاست ارشاد، حج و اوقاف در هماهنگی با پولیس بازداشت شده است.
آقای فرهاد می‌افزاید که پرونده‌ این فرد که با نام «امام زمان» فریب‌کاری می‌کرد به نهادهای عدلی و قضایی سپرده می‌شود.
گفتنی است که پیش از این هم بارها در هرات افرادی دیده شده‌اند که با جعل و فریبکاری، دست به اخاذی از مردم، به‌خصوص زنان می‌زدند. در مواردی حتی گزارش شده است که در خانه‌ چنین افراد به زنان نیز تجاوز شده است.

  • عبدالله سیرت، خبرگزاری شانا، هرات