اخبار هیدرافغانستانگزارش

پامپئو: حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان بر اساس توافق صلح خواهد بود

پامپئو با بیان اینکه ترامپ به دنبال پایان جنگ در افغانستان است، گفت: آمریکا در حال بررسی اجرایی شدن یک توافق خوب در افغانستان است که براساس آن ساختار نیروهای خارجی در این کشور تنظیم خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: آمریکا به دنبال کاهش خشونت در افغانستان همزمان با تلاش برای صلح در این کشور است.

وی با بیان اینکه خلیلزاد به دستور ترامپ در یک سال گذشته نه‌تنها با طالبان بلکه با سیاستمداران، مقامات افغانستان و همچنین بخش‌های مختلف جامعه این کشور وارد مذاکره شده است گفت: همه به دنبال ایجاد محیطی برای کاهش خشونت و ایجاد صلح در این کشور هستند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: بعد از ۱۹ سال جنگ در افغانستان، ترامپ تمایل دارد که یک توافق سیاسی در افغانستان امضا شود که از یک طرف به جنگ افغانستان پایان دهد و همچنین این کشور دیگر مکانی برای تروریسم و حمله به خاک آمریکا تبدیل نشود.

پامپئو تصریح کرد: با همکاری وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی این موضوع هستیم که قطعنامه سیاسی دقیقی در افغانستان به دست آید که بر اساس آن ساختار نیروهای آمریکایی در این کشور تنظیم خواهد شد.

این در حالی است که هشتمین دور مذاکرات میان آمریکا و طالبان از روز گذشته در قطر برگزار شده و بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که به احتمال زیاد به توافقی در مورد خاتمه جنگ در افغانستان به امضا برسد.

دکمه بازگشت به بالا