خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

سنگ تهداب یک پروژه زراعتی در سمنگان بر زمین گذاشته شد

با گذاشتن سنگ تهدادب نخسیتن پروژه تطبیق طرح مدیریت محصولات زراعتی، کار ساخت 360 پروژه که با تطبیق آن برای هزاران تن از شهروندان عادی و 260 تن از کادرهای مسلکی زمینه کار موقت مساعد می‌شود، آغاز خواهد شد.

15

در این برنامه در ولسوالی حضرت سلطان راه‌اندازی شده بود عبداللطیف ابراهیمی، والی سمنگان، ولسوال، رئیس اداره زراعت، مستوفی، متنفذین محلی، روسای شورای انکشافی و رسانه‌ها حضور داشتند.

۳۶۰ پروژه زیربنایی مدیریت محصولات زراعتی شامل یکصد باب ذخیره‌گاه پیاز، ۱۵۰ باب ذخیره‌گاه کچالو، ۱۰۰ باب خشک‌کن آفتابی و ۱۰ باب سردخانه برای ذخیره میوه می‌شود.

این پروژه در مرکز و شش ولسولای ولایت سمنگان تطبیق می‌شود که از جمله مبلغ یادشده ده فیصد آن را مستفیدشوندگان پروژه‌ها (مردم) پرداخت خواهند کرد. این پروژه‌ها طی ۳ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

آقای ابراهیمی هنگام تهداب‌گذاری، اعمار پروژه‌های یادشده برای کشاورزان موثر عنوان کرد و گفت با افتتاح این پروژه‌ها می‌توانیم کشاورزان را خوکفا کرده و زمینه رقابت سالم را مساعد کنیم.

وی افزود ایجاد سردخانه‌های میوه‌جات و سبزی‌جات می‌تواند از یک‌سود از فاسد شدن حاصلات باغداران جلوگیری کند و از جانب دیگر علاقه‌مندی آنان را به کشاورزی افزایش دهد.

  • مهسا نبی‌زاده، خبرگزاری شانا، سمنگان
کُد خبر:11223

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط