تیرباران سه مسافر توسط افراد مسلح در غزنی

مقام‌های محلی ولایت غزنی تایید کرده‌اند که افراد مسلح ناشناس، مسافرین یک موتر را در مسیر ولسوالی قره‌باغ این ولایت پایین و آنان را تیرباران کرده‌اند. به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ ​دفتر رسانه‌های والی غزنی گفته است که در این تیراندازی افراد مسلح ناشناس، سه تن جان باخته و سه تن دیگر […]

مقام‌های محلی ولایت غزنی تایید کرده‌اند که افراد مسلح ناشناس، مسافرین یک موتر را در مسیر ولسوالی قره‌باغ این ولایت پایین و آنان را تیرباران کرده‌اند.

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ ​دفتر رسانه‌های والی غزنی گفته است که در این تیراندازی افراد مسلح ناشناس، سه تن جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند.

نصیراحمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی روز یک‌شنبه ۱۸ اگست (۲۷ اسد) به صدای آمریکا گفته‌ است که قربانیان این رویداد باشندگان روستای نیختخ ولسوالی قره‌باغ هستند.

آقای فقیری افزود که این افراد به سوی شهر غزنی در حرکت بودند که توسط افراد مسلح ناشناس از موتر پایین و مورد حمله قرار می‌گیرند.

در ماه‌های گذشته این چندین رویداد مشابه است که در مسیر ولسوالی قره‌باغ این ولایت به وقوع پیوسته است.

برخی از باشندگان روستای نیخته ولسوالی قره‌باغ، به شهر غزنی آمده و در یک گردهمایی اعتراضی خواستار بازداشت عاملان این رویداد شدند.

محمدباقر رضایی، یکی از بزرگان قومی ولسوالی قره‌باغ این ولایت گفت: «در یک سال گذشته بالاتر از ۲۰ نفر از باشندهای چندین روستای قره‌باغ در مسیر راه، هدف حمله مسلحانه قرار گرفته و کشته شده‌اند.»

رحیم‌الله، یکی دیگر از باشندگان دیگر این ولسوالی گفت: «برادرزاده‌ام که دانشجو بود و برای گذراندن رخصتی‌ها به خانه آمده بود در میان کشته‌شدگان است. من از مسئوولان حکومت محلی غزنی می‌خواهم که جلو این کشتارها را بگیرند.»

مسئولیت این رویداد را تاکنون فرد و گروهی به عهده نگرفته است.