خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

چین متعهد شد جلوی انتشار دوباره کرونا را بگیرد

هم‌زمان با تحت‌فشار قرار گرفتن چین در پی افزایش حالات مرگ‌ومیر به علت کرونا، تلویزیون رسمی چین روز جمعه 20 ثور اعلام کرد نشستی با حضور مسئولان عالی‌رتبه این کشور از جمله شی جین بینگ، رئیس ‌جمهوری چین برگزار شده و این کشور متعهد شده به شکل قاطعی جلوی انتشار دوباره ویروس کرونا را بگیرد.

62

به گزارش شانا به نقل از العربیه؛ در این گزارش آمده که چین توانایی‌های خود در زمینه مقابله با حالات اورژانسی متعلق به بهداشت عمومی را تقویت خواهد کرد.

این کشور اعلام کرد از تشکیل کمیته‌ای به ریاست سازمان جهانی بهداشت برای بررسی شیوه واکنش جهان به کووید۱۹ استقبال و حمایت می‌کند. چین پیش از این تحت‌فشار بین‌المللی قرار گرفته بود تا به یک کارگروه بین‌المللی اجازه تحقیق درباره انتشار کرونا در این کشور را بدهد.

هوا شینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که این بررسی‌ها باید به شکل «روشن، آزاد و شفاف برای همگان» در زمان مناسبی پس از پایان بحران کرونا و تحت مدیریت تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت انجام شود.

چین همچنین اظهارات مقامات آمرکیا درباره ویروس کرونا را محکوم و آن را «دروغین» خواند. رئیس ‌جمهوری آمریکا گفت پکن باید انتشار کووید ۱۹ را کنترل کند.

ترامپ پیش از این سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین متهم کرده و کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان را به حالت تعلیق درآورده بود.

کُد خبر:10781

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط