فارین پالیسی: سازمان سیا خواستار ادامه حضور قوی در افغانستان است

نشریه آمریکایی فارین پالیسی نوشت که حتی پس از توافق با طالبان که خروج نیروها نیز بخشی از آن است، سازمان جاسوسی آمریکا خواستار حفظ حضور قوی در افغانستان است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل شفقنا؛ با وجود تاکید طالبان بر خروج تمامی نیروهای خارجی از افغانستان «فارین پالیسی» در گزارشی اعلام کرد که […]

نشریه آمریکایی فارین پالیسی نوشت که حتی پس از توافق با طالبان که خروج نیروها نیز بخشی از آن است، سازمان جاسوسی آمریکا خواستار حفظ حضور قوی در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل شفقنا؛ با وجود تاکید طالبان بر خروج تمامی نیروهای خارجی از افغانستان «فارین پالیسی» در گزارشی اعلام کرد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» در آینده نزدیک هیچ برنامه‌ای برای خروج از افغانستان ندارد.

سازمان جاسوسی آمریکا نیروهای نیابتی زیادی را در سراسر افغانستان تحت آموزش، تجهیز و حمایت دارد.

در این گزارش با اشاره به نیروهای حفاظت از خوست آمده که این واحد متشکل از ۶ هزار و ۵۰۰ سرباز افغانستانی است که توسط سازمان سیا آموزش دیده و تجهیز و تامین شده‌اند و این نیروها تقریباً به طور انحصاری در مرز افغانستان و پاکستان فعالیت می‌کنند.

گفتنی است که این واحد پیش از تأسیس ارتش افغانستان توسط آمریکایی‌ها تاسیس شد و کاملاً و به طور انحصاری توسط سازمان سیا اداره می‌شود.