واکنش لاوروف به شایعات درباره بیماری پوتین

اوروف در گفتگو با شبکه تلویزیونی «تی اف۱» فرانسه، گفت: رئیس جمهوری هر روز در ملاعام حاضر می‌شود و همه شاهد حضور وی در برنامه‌های تلویزیونی هستند

به گزارش شانا به نقل از ایرنا؛ لاوروف در گفتگو با شبکه تلویزیونی «تی اف۱» فرانسه، گفت: رئیس جمهوری هر روز در ملاعام حاضر می‌شود و همه شاهد حضور وی در برنامه‌های تلویزیونی هستند و نطق‌های وی را گوش می‌دهند و می‌خوانند. فکر نمی‌کنم هیچ آدم عاقلی نشانه‌ای از بیماری یا کسالت در وجود این مرد پیدا کند.

وی افزود: کسانی که باوجود دسترسی روزانه همه مردم به رئیس جمهوری و شهادت آن‌ها درباره سلامتی وی، چنین شایعاتی را منتشر می‌کنند باید به وجدان خود رجوع کنند.

از زمان شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ماه فوریه، رسانه‌های غربی در جنگ روانی گسترده علیه کرملین و برای تضعیف روحیه نیروهای روس، شایعات متعددی را درباره بیماری پوتین منتشر کردند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنج‌شنبه ۵ اسفند نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. درگیری‌ها در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

بازدیدها: 0

دکمه بازگشت به بالا