هشدار اسماعیل خان نسبت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک؛ آقای اسماعیل خان از مهندسی نتیجه انتخابات ریاست ‌جمهوری هشدار می‌دهد و می‌افزاید که اگر انتخابات تا دوهفته دیگر برگزار شود، کشور به‌ سوی بحران کشانیده خواهد شد. وی می‌گوید: «امیدواریم که در این دو هفته که به انتخابات مانده است، امیدواریم که پروسه صلح از سر گرفته […]

به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک؛ آقای اسماعیل خان از مهندسی نتیجه انتخابات ریاست ‌جمهوری هشدار می‌دهد و می‌افزاید که اگر انتخابات تا دوهفته دیگر برگزار شود، کشور به‌ سوی بحران کشانیده خواهد شد.

وی می‌گوید: «امیدواریم که در این دو هفته که به انتخابات مانده است، امیدواریم که پروسه صلح از سر گرفته شود و ما به طرف صلح برویم نه به سوی انتخابات که صلح را با چالش روبه‌رو سازد.»

اسماعیل خان، گفت‌وگوهای آمریکا را با طالبان غیرشفاف می‌داند و از توقف آن استقبال می‌کند.

وی از توافق شماری از احزاب و چهره‌های پرنفوذ سیاسی برای ایجاد یک جریان سیاسی با نام «مجمع صلح و رهایی افغانستان» خبر می‌دهد.

آقای اسماعیل خان می‌افزاید: «احزاب و شخصیت‌ها دعوت شده بودند. پس از مذاکرات ۲۴ ساعته، تصمیم بر آن شد که محوری به نام مجموعه صلح و رهایی افغانستان ایجاد شد. طرح‌هایی که بتواند راه بحران را جستجو کند، ایجاد شد.»

قرار است انتخابات ریاست‌ جمهوری، تا کم‌تر از دو هفته دیگر (ششم میزان) برگزار شود. در این انتخابات، هفده تن نامزد هستند.

پیش از این نگرانی‌هایی از احتمال برگزارنشدن این انتخابات به علت همزمان شدن آن با گفت‌وگوهای صلح آمریکا و طالبان مطرح شده بود؛ اما اکنون که گفت‌وگوهای صلح از سوی ترامپ لغو شده است، برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری نیز قطعی شده ‌است.