انفجار ماین کنار جاده در شاهراه کندهار-هرات ۳۴ کشته برجا گذاشت

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ این حادثه حوالی ساعت ۵:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۳۱ جولای (۹ اسد) در منطقه «پل‌ آب خرما» اتفاق افتاده است. مجیب فیضی، معاون سخنگوی والی هرات گفته است که این بس مسافربری از نیمروز راهی ولایت هرات بود که در مسیر راه با ماین کنار جاده‌ای که […]

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ این حادثه حوالی ساعت ۵:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۳۱ جولای (۹ اسد) در منطقه «پل‌ آب خرما» اتفاق افتاده است.

مجیب فیضی، معاون سخنگوی والی هرات گفته است که این بس مسافربری از نیمروز راهی ولایت هرات بود که در مسیر راه با ماین کنار جاده‌ای که توسط «مخالفین مسلح دولت» جاسازی شده بود برخورد کرد.

آقای فیضی افزود که تمامی قربانیان این رویداد غیرنظامیان هستند و در میان کشته و زخمی‌های این حادثه، زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند.

منطقه «پل آب خرما» در مسیر راه میان ولایت‌های هرات و فراه موقعیت دارد. شاهراه هرات – کندهار نیز از همین مسیر می‌گذرد.

این حادثه یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان ملل متحد اعلام کرد که در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹، ​یک هزار و ۳۶۶ غیرنظامی در افغانستان کشته و دوهزار و ۴۴۶ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

مذاکرات میان امریکا و نمایندگان طالبان بر سر توافق صلح ادامه دارد؛ اما این گفتگوها نتوانسته است از میزان خشونت‌های جاری در افغانستان بکاهد.
تلگرام | فیس‌بوک | تویتر