اعلام اعضای ارشد تحریم‌شده طالبان توسط «سیگار»

به گزارش شانا به نقل از پایگاه خبری یکتا؛ دفتر سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» در گزارشی با نگاه به کابینه دولت سرپرست طالبان اسامی افراد ارشد مورد تحریم را اعلام کرد. براساس این گزارش، «محمدحسن آخوند» نخست‌وزیر طالبان، «ملا عبدالغنی برادر» و «عبدالسلام حنفی» معاونان وی در فهرست تحریم‌ها […]

به گزارش شانا به نقل از پایگاه خبری یکتا؛ دفتر سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» در گزارشی با نگاه به کابینه دولت سرپرست طالبان اسامی افراد ارشد مورد تحریم را اعلام کرد.

براساس این گزارش، «محمدحسن آخوند» نخست‌وزیر طالبان، «ملا عبدالغنی برادر» و «عبدالسلام حنفی» معاونان وی در فهرست تحریم‌ها قرار دارند.

به گفته این گزارش، بسیاری از مقامات دولت موقت طالبان افرادی هستند که در سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ نیز در دولت گذشته طالبان حضور داشتند.

این گزارش می‌افزاید که «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست‌وزیر طالبان، «محمدفاضل مظلوم» معاون وزارت دفاع، «نورالدین ترابی» سرپرست اداره زندان‌ها و «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور طالبان نیز مورد تحریم هستند.

سیگار همچنین اعلام کرد که «محمدابراهیم صدر» معاون وزیر کشور طالبان در امور امنیتی، «عبدالحق واثق» سرپرست اداره اطلاعات و «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان از جمله سران طالبان هستند که در فهرست تحریم‌ها قرار دارند.

دفتر سربازرس ویژه آمریکا همچنین تاکید می‌کند که این افراد به اتهام اعمال جنایتکارانه مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

چندی پیش طالبان نسبت به قرار دادن اسامی مقامات این گروه در لیست سیاه آمریکا هشدار داد.

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد، موضع اخیر پنتاگون که برخی از اعضای کابینه امارات اسلامی یا اعضای خانواده شبکه حقانی در لیست سیاه آمریکا قرار دارند، نقض آشکار توافقنامه دوحه بوده که نه به نفع ایالات متحده و نه به نفع افغانستان است.

به گفته طالبان، اینکه آمریکا و سایر کشورها نظرات تحریک‌آمیز خود را ابراز می‌کنند و یا سعی می‌کنند در امور داخلی افغانستان مداخله کنند، از سوی طالبان به‌شدت محکوم است.